. .

Vide

DB Schenker paplašina savas pozīcijas kā eko-pionieris

Kā videi draudzīgs uzņēmums, DB Schenker piedāvā pakalpojumus, kas nosaka pieejamo resursu efektīvas izmantošanas standartus.

Uzņēmums ir pārliecināts, kā panākumi  attiecīgajā jomā nozīmē vairāk nekā ekonomiskie radītāji. Tāpēc DB Schenker mērķis ir panākt līdzsvaru starp ekonomiskajiem, sociālajiem un vides aspektiem.

Palielināt attēluEco Plus Zug im Altmühltal, Deutsche Bahn AG

Šobrīd sabiedrība arvien vairāk saskaras ar vides aizsardzības problēmām, attiecīgi  arī  uzņēmumiem transporta nozarē ir nepieciešams papildus koncentrēties uz šo problēmu risināšanu. DB Schenker tiecas ieņemt vadošo lomu vides aizsardzībā, kļūt par līderi  zaļās loģistikas pakalpojumu sniedzēju   vidū un pierādīt, ka par spīti  transporta līdzekļu skaita pieaugumam, CO2 emisijas daudzumu ir iespējams samazināt. Papildus CO2 emisijas samazināšanai, uzņēmums veic aktivitātes savu resursu aizsardzībai un strādā pie tā, lai ievērojami samazinātu arī dzelzceļa radītos trokšņus.

CO2 emisijas daudzuma samazināšana

Laika periodā no 2006. līdz 2020. gadam, DB Schenker plāno samazināt CO2 emisijas daudzumu par 20%. Lai realizētu  šo mērķi, uzņēmums ne tikai paplašina videi draudzīgo pakalpojumu klāstu, bet arī veic dažāda veida pasākumus.

Vides aizsardzības politiku DB Schenker īsteno visās savās biznesa vienības, piemēram, turpinot uzlabot visu transportēšanas veidu ražošanas jaudas koeficienta izmantošanu, modernizējot aprīkojumu un iekārtas, izmantojot atjaunotu transportlīdzekļu parku ar zemu emisijas līmeni un organizējot autovadītājiem braukšanas apmācības enerģijas taupīšanai.

DB Schenker piedāvā ekoloģiskus loģistikas risinājumus visiem transporta veidiem, kas tādējādi ļauj klientiem samazināt, kompensēt vai izvairīties no CO2 emisijas visā piegādes ķēdes garumā. Piemēram, tiek piedāvāti dzelzceļa kravu pārvadājumi bez CO2 emisijas, gaisa kravu pārvadājumi ar samazinātu emisijas daudzumu par  20% un jūras kravu pārvadājumi ar samazinātu emisijas daudzumu līdz pat 50%.  Tāpat tiek piedāvāti videi draudzīgi loģistikas risinājumi sauszemes transportam un loģistikas pakalpojumiem, izmantojot energoefektīvas noliktavas. Saviem klientiem DB Schenker var veikt aprēķinu CO2 emisijas daudzuma noteikšanai visas piegādes ķēdes garumā un sniegt rekomendācijas emisijas  optimizēšanai.

Materiālu un resursu aizsardzība

Uzņēmuma vīzija ir līdz 2050. gadam radīt vilces sastāvu no atjaunojamiem avotiem. Pirmais  plāna solis ir līdz 35% palielināt atjaunojamās enerģijas īpatsvaru līdz 2020. gadam. Turklāt uzņēmums vēlas, lai lielākā daļa izmantoto materiālu un resursu tiktu pārstrādāta no jauna, tādējādi palielinot pārstrādes pakāpi. Piemēram, DB Schenker īsteno savu otrreizējās pārstrādes materiālu programmu un daudzkārtējo iepakojuma izmantošanas sistēmu loģistikā.

Trokšņu samazināšana

DB Schenker turpina koncentrēties uz sava mērķa sasniegšanu – uz pusi samazināt dzelzceļa trokšņu līmeni. Kā atbildīgs sabiedrības loceklis, uzņēmums novērtē proaktīvu attīstību risinājumiem šajā jomā. DB Schenker Rail veic ilgtermiņa ieguldījumus vagonu parka modernizēšanā, aprīkojot to ar skaņu samazinošiem bremžu klučiem.

Pēdējā atjaunināšana: 24.10.2015

Uz lappuses sākumu